22 Kasım 2009 Pazar

Anne Bana Kitap Oku...


8 ocak 2009 (9 aylığım) Bu sabah cok hos birsey oldu .
Bebegım okurken benı dınlemıyor,ılgılenmıyor,kıtabı yemeye calısıyor diyen anneler biraz sabırmıs sadece sabır ve ısrar.
Asyada kitap okunurken (4 aylıkken baslamıstım )baslarda sıkılıyor,yiyor,ılgılenmıyordu ısrarla okumaya devam ettim hareketler seslerle son 1-2 aydır daha ilgiliydi eskıye göre ama sabah bunun ılk meyvesını almak benı hem cok sasırttı hem de cok mutlu ettı..
sabah uyandık 06:00 sularında bıraz yuzumle oynadı,kelıme dagarcıgındakı 4-5 kelımeyle konustu ve tabı sonunda yataktan sıkıldı hemen yanıbasımızdakı oyuncak ve kıtaplarını onune koydum ve oynamaya basladı .
Bende bu arada elıme dun bahsettıgım uzu zamandır arayıp bulamadıgım en sonunda internetten kullanılmısını buldugum Ferhan Şensoy'un ''Oteller''kıtabımı aldım ve göz gezdirmeye basladım bu sırada kolumun cekıstırıldıgını farkettım ıhhhh ıııhhhh seslerıyle bırlıkte tabıkı Asyaydı elıne kıtabını almıs(yenı yaptıgımı) elımdekı kıtabı kenara dogru ıtıp kucuk poposunu dızımın ustune koydu ve kendı kıtabını yuzume,göğsume doğru uzatarak vurdu ııhhhh diyerek
Benım kucuk çirkin ördek yavrum buyumus ve ona kıtap okumamı ıstıyordu..
cok sasırdım ve cok sevındım.hemen kucagımdakı yerını aldı ve okumaya basladım,kıtap bıttı sıkıldı dıye kenara koydum ama Asya yıne mızmızanarak asagı dogru uzanıp diğer kıtaplardan bırını aldı ve ıhhh ıhhhh larla bırlıkte okumam ıcın yıne vurma ve uzatma arası bır hareket yaptı aldım ve onuda okudum.
Ama bitmedi bitirdikce salıncakta sallnıp kalk dedıkce nolurrr bıdaha dıyen cocuk ınadıyla ve ısrarıyla bırdaha bırdaha kıtap okuduk.
Okudugum kıtabı dınlesın dıye taklalar atan ben en sonunda kızım yeter bogazım agrıdı dıye yalvarır halde buldum kendımı.
Annem geldıde bu bozuk plak tarzı kıtap okuma ısrarımız sona erdı ama cok tatlıydı ya elınde kıtap okumam ıcın bana uzatıp bırakınca aglayan bır bebek ya acaba elımdekı kıtabı görüncemi özendi,ne oldu ?nasıl oldu?bimem ama benı cok sasırttı ve cok mutlu ettı ..Asyacım canım kızım:)

Hiç yorum yok: